A büki evangélikus templom tornya 1826-ban épült, 41 évvel a templom megépítése után. A toronysüveg bádog héjalása többször lefestésre került, kisebb javítások történtek rajta, átfogó felújítására viszont csak 2022. őszén került sor.

A bádoghéjalás alatt deszkázat takarta a gerendaszerkezetet. Mivel a bádog az évtizedek folyamán egyre több helyen sérült, ezért a faanyagok áztak, ami több helyen korhadást okozott. Ugyancsak hatással volt a faanyagra a bádog alatt képződő nagyfokú hő, amitől a fa anyaga több helyen laza szerkezetűvé vált.

A felújítás folyamán a károsodott faanyagokat cseréltettük. Az új gerendákkal megerősödött a toronysüveg szerkezete. A gerendázat deszkaburkolást kapott, a héjalás pedig vörösrézből készült. A helyreállítás nem átépítésként valósult meg, hanem az eredeti állapot helyreállításaként, felújításaként, így nem volt építési engedély köteles.

A rézburkolat hosszútávú, szinte örökös védelmet nyújt majd a toronysüvegnek.

A toronysüveg javítása Magyarország Kormányának támogatásából valósult meg.