A Büki Evangélikus Egyházközség alapítványt hozott létre a gyülekezet életének támogatására.
A Fülöp Dezső Evangélikus Alapítvány korábbi lelkészünkről kapta nevét.

Célja:

Tevékeny hozzájárulás az Egyházközség gyermek- és ifjúsági programjainak szervezéséhez, lebonyolításához, ezen keresztül a gyermekek és fiatalkorúak életre való felkészítése, értékrendjük fejlesztése, tudásuk gyarapítása, színvonalas szórakozási lehetőségek, programok biztosítása;

A Büki Evangélikus Egyházközség tulajdonában lévő templom, lelkészi lakás, gyülekezeti ház és egyéb ingatlanok folyamatos felújítása és karbantartása, továbbá a templomi berendezések (pl. orgona) felújítása.

2011-től Alapítványunk tartja fenn a Gyülekezeti házat, és a benne zajló programok finanszírozásához is jelentős részben hozzájárul.

Adomány:

Az Alapítvány számára folyamatosan elfogadunk felajánlásokat, adományokat.
Csekket a Lelkészi Hivatalban (94/358-782), ill. Giczi Gyuláné másodgondnoknál (94/358-278) lehet igényelni.

Az Alapítvány számlaszáma: 72100316-11048754.

Alapítványunknak fontos bevétele a személyi jövedelemadóból beérkező alapítványok javára felajánlható 1%-ok összege. Ezért kérjük ezúton is, támogassa szolgálatunkat ezen a módon is.
Az Alapítvány adószáma: 18897140-1-18

Felajánlásaikat és adományaikat köszönjük!